Ozon

Ozon tedavisi vücudumuzun antioksidan sistemini harekete geçiren bir uygulamadır.Son zamanlarda çok çeşitli hastalıklarda geniş bir kullanım alanı olmuştur.Bağışıklık sistemi bozukluğu,cilt hastalıkları,egzema,allerjiler,mantar,sistit,prostatit, diabet (şeker),tansiyon yüksekliği, kronik yorgunluk,romatizmal hastalıklar,kronik enfeksiyonlar,

kas romatizması,kireçlenme,bel boyun diz ağrıları,tendon zedelenmeleri,lif yırtılmaları,astım,bronşit,boğaz enfeksiyonları,hepatit ,karaciğer yağlanması,antiaging gibi sayılamayacak kadar çok problemi çözmede yardımcıdır.

Ozonun majör, minör, kas içi, eklem içi, derialtı uygulamaları mevcuttur.Major otohemoterapi haftada 2 olarak uygulanan yaklaşık 12 seanslık bir programdır.Her seansda hastadan alınan yakalşık 100 cc lik kan ozonlanıp hastaya geri verilir.

Minor otohemoterapide ise çok az miktarda yaklaşık 3-5 cc kan alınıp ozonlanıp kas içine kalça vb bölgeye uygulanır.

Bir diğer uygulama ise lokal direkt ozonun uygulandığı rectal, vajinal, eklem içi, kas ,tendon ,yara vb gibi vücudun herhangi bir problemli alanına direkt yapılan ozon uygulamalarıdır.
Hemen hemen tüm hastalıklarda ve genel sağlığın artırılmasında tamamlayıcı olarak uygulanabilir.

Ancak ozon uygulamaları vücudun antioksidan sistemi iyi bilinip ona göre uygulanmalıdır; tam olarak bilinemiyorsa düşük dozla başlamak tercih edilmelidir.