Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

KAS İSKELET SİSTEMİNDEKİ BÜTÜN RAHATSIZLIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR. KİŞİNİN EN ÜST SEVİYEDE HAYATA AKTİF KATILIMINI SAĞLAR. YIPRANMIŞ DOKULARIN KENDİNİ TAMİR ETMESİNİ SAĞLAYAN BÜTÜN OLANAKLARI KULLANIR.

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON BİR BÜTÜNDÜR.SİSTEMİ ÖNCELİKLE İYİ DEĞERLENDİRMEK GEREKİR.SADECE DİZİ AĞRIYAN BİR HASTANI DİZİNE ODAKLANMAK SORUNU KISA VADELİ OLARAK ÇÖZER.ASLOLAN DİZAĞRISINA NEDEN OLAN TÜM BİLEŞENLERİ BULUP ONA GÖRE TEDAVİ PLANLAMAKTIR.

KLİNİĞİMİZ BU YÖNÜYLE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISINA SAHİPTİR. BU NEDENLE GELEN HASTANIN ÖYKÜSÜ ,YAŞAM TARZI,BESLENME ALIŞKANLIKLARI,RUHSAL DURUMU DA FİZİKSEL MUAYENESİ KADAR ÖNEMLİDİR.SADECE FİZİKSEL DURUMUNA  BAKARAK VERİLEN TEDAVİLER GEÇİCİ AĞRI KESİCİ OLMANIN ÖTESİNE GEÇEMEZ.FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON UYGULAMALRI BİR EKİP İŞİDİR.EKİBİN HASTAYLA UYUMU ÇOK ÖNEMLİDİR. ZİRA DİĞER TEDAVİLER GİBİ REÇETEYİ AL ÇIK DEĞİLDİR.HASTA TEDAVİYE KATILMALI VE İSTEYEREK GELMELİDİR.BUNUN İÇİN UYGUN ORTAM HAZIRLANMALIDIR. TEDAVİDE GELİŞMİŞ CİHAZLAR DENEYİMLE BİRLEŞMELİDİR.HER HASTAYA AYNI TEDAVİ PLANI UYGULANMAMALIDIR.

BEL,BOYUN ,DİZ,OMUZ KOL,ELBİLEĞİ,DİRSEK,SIRT,KALÇA,AYAKBİLEĞİ AĞRISI GİBİ VÜCUDUMUZUN KAS ,EKLEM ,TENDON PROBLEMLERİ BİRER SİNYALDİR. BUNLARI ZAMANINDA DEĞERLENDİRİP TEDAVİYİ ONA GÖRE PLANLAMAK GEREKİR.

Scorpiol